Alba Caritas Hungarica Alapítvány

RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia

Nappali ellátás

Az Karitász RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálatánál a Szenvedélybetegek Nappali Intézményét a 79.154/1999.-es számú határozatlan idejű működési engedély, valamint a S0203234 ágazati azonosító alapján működteti. A működési engedélyben meghatározott férőhelyek száma maximum 25 fő, az ellátási terület elsősorban Székesfehérvár, szabad férőhelyek esetén Fejér megye területe.

A Szenvedélybetegek Nappali Intézménye azokat az önként jelentkező, vagy hozzátartozó, illetve más intézmény által a Szolgálathoz küldött szenvedélybetegeket, valamint közvetlen környezetükben élő családtagokat, rokonokat fogadja, akiknek problémát jelent valamely kémiai vagy viselkedésbeli addikció. A segítői munka megkezdésének feltétele az együttműködésre irányuló szándék írásban történt kifejezése. Az egyéni-; pár-; családkonzultáció és terápia mellett a csoportfoglalkozások is nagy szerepet kapnak, amelynek fő eszköze a pszichoszociális tanácsadás.

- A Szolgálat, 2004. december 14-én a Szenvedélybetegek Nappali Intézményének szakmai programjában a következő feladatokat határozta meg, az 1/2000 (I. 7.) SzCsM rendelet 5/A. § (1) bekezdése alapján:

1. Elsősorban a saját otthonukban élők részére lehetőséget biztosítani a

napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatok kiépítésére.

2. Az ellátást igénybe vevők igényei alapján felvilágosító, tanácsadó,

tájékoztató, kulturális, szabadidős, képzési, átképzési, állásközvetítő, családi

programok szervezése és lebonyolítása.

3. Az ellátást igénybe vevők részére szociális, egészségi mentális állapotuknak

megfelelő napi életritmust biztosító közösségi szolgáltatások szervezése.

4. Szabadidős programok szervezése.

5. Egészségügyi alapellátáshoz, szakellátáshoz való hozzájutás segítése.

6. Hivatalos ügyek intézésének segítése.

7. Munkavégzés lehetőségének szervezése, álláskeresés segítése.

8. Életvitelre vonatkozó tanácsadás, életvezetés segítése.

9. Önszerveződő csoportok támogatása, működésének szervezésének

segítése.

10. Felvilágosító előadások szervezése, tanácsadás az egészséges életmódról.

11. Mentális gondozás.

12. Prevenció.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 2
Heti: 15
Havi: 10
Össz.: 5 803

Látogatottság növelés
Oldal: tevékenységek
Alba Caritas Hungarica Alapítvány - © 2008 - 2024 - caritas-rev.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »